Jak leczy się piszczenie w uszach?

Od czasu do czasu każdy z nas może odczuwać uporczywe szumienie w uszach. To zjawisko zupełnie naturalne, doświadczane na przykład gdy przebywa się w ciszy. Co innego piszczenie w uszach spowodowane innymi czynnikami, które dla doświadczające jego osoby staje się nie do zniesienia i poważnie obniża jego komfort życia. Z najgorszych przypadkach może być wręcz przyczyną problemów natury emocjonalnej takich jak depresja.

Piszczenie w uszach – najpierw diagnoza


Gdy pojawia się uporczywe i trudne do zniesienia piszczenie lub szumienie w uszach, absolutnie nie należy tego bagatelizować. Konieczna jest wizyta u lekarza i diagnostyka stanu aparatu słuchowego, ale też głębsze przyjrzenie się swojemu stylowi życia. Dopiero po ustaleniu przyczyny pojawiającego się szumienie w uszach, można znaleźć naprawdę skuteczne sposoby niwelowania tego zjawiska akustycznego. To mogą być zioła na szumy uszne, lub też konieczność przewartościowania pewnych spraw w życiu, aby zmniejszyć odczuwany stres.

Zioła na szumy uszne


Bez względu na ustaloną przyczynę, często polecane są zioła na szumy uszne (przeczytaj więcej), w których skład wchodzi między innymi arnika i jemioła. Dla osób żyjących w dużym stresie, u których piszczenie w uszach często pojawia się w godzinach wieczornych, polecane są również herbatki ziołowe na wyciszenie i zrelaksowanie. Warto wspierać się tego typu suplementami diety, bo z pewnością nigdy nie zaszkodzą.

Comments are closed.