Jakie są przyczyny zawrotów głowy?

Przyczyny zawrotów głowy mogą być różne. Na niektóre z nich możemy mieć wpływ, a na inne – nie mamy żadnego. Najogólniej można podzielić je na bodźce błędnikowe i pozabłędnikowe. 

Zaburzenia ucha wewnętrznego


Aż 50% wszystkich zawrotów głowy jest spowodowane przez zaburzenia ucha wewnętrznego. Ucho może być po prostu zatkane, np. przez nagły skok ciśnienia. Może to też być spowodowane stanem zapalnym lub nowotworem. Takie zawroty powinny być pierwszym sygnałem do kontaktu z lekarzem, bo nie obędzie się bez kuracji.

Krążenie mózgowe


Inną przyczyną zawrotów głowy są problemy z krążeniem mózgowym. Objawiają się one własnie poczuciem pewnej niestabilności oraz szumem w uszach. W takim wypadku najlepsze będą łagodne preparaty, które pomagają walczyć z niewydolnością krążenia mózgowego. Jednym z nich jest Venoforton, którego producent zapewnia, że jest on środkiem o pochodzeniu naturalnym. 

Venoforton producent 


Venoforton to syrop z wyciągów roślinnych – kasztanowca, miłorzębu, głogu, jemioły i arniki. Z tego powodu jest polecany nawet dla dzieci powyżej 12 roku życia. Ważne jest by wybierając preparaty dla siebie zawsze pamiętać o sprawdzeniu ich pochodzenia i składu. Dobrze jest też skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. To właśnie oni, najlepiej doradzą jakie preparaty należy przyjmować by pozbyć się uciążliwych zawrotów głowy. Tym bardziej, że konieczne może być wykonanie badań diagnostycznych.

Comments are closed.