USG jamy brzusznej Białystok – wskazania

USG jamy brzusznej to diagnostyczne badanie, które pomoże lekarzowi specjaliście dojrzeć ewentualne nieprawidłowości w jamie brzusznej. USG jest nieinwazyjne, więc w ogóle nas nie zaboli. Może jednak pomóc we wczesnym rozpoznaniu choroby. Kiedy robić USG jamy brzusznej? Czy można je robić cyklicznie?

USG jamy brzusznej Białystok – cykliczne


Jako, że USG to zabieg całkowicie nieinwazyjny (wykorzystuje się do niego fale dźwiękowe) może być wykonywany cyklicznie.

To, jak bezpieczne jest USG, potwierdza fakt, że często okresem w życiu kobiety, w którym ma robione USG wiele razy na przestrzeni miesięcy, jest ciąża. Kobiety w ciąży muszą na siebie bardziej uważać, nie powinny ryzykować, nie mogą mieć robionych wielu zabiegów, operacji czy ingerować w swoje ciało. USG to zabieg w 100% bezpieczny, nie boli, nie podrażni, nie wymaga igły, nie jest inwazyjny. USG nie należy się bać, a może nam naprawdę bardzo pomóc!

Badanie USG jamy brzusznej Bialystok – przy objawach


Jeśli cierpimy na przewlekłe bóle brzucha i w okolicy jamy brzusznej, których przyczyny nie jesteśmy w stanie zidentyfikować, należy udać się na USG jamy brzusznej – i to najlepiej jak najszybciej. Przy pomocy USG specjalista wykryje też chociażby zapalenie wyrostka robaczkowego, kamienie w nerkach, powiększenie narządów wewnętrznych (np. śledziony), a nawet groźne torbiele, guzy czy nowotwory. Lekarz może też zalecić USG jamy brzusznej po badaniu, jeśli wykryje jakąś nieprawidłowość i chciałby ją sprawdzić.

USG jamy brzusznej można wykonać w placówce medycznej Medrex w Białystoku. Więcej informacji na https://www.medrex.pl/oferta/badania-usg.html

Comments are closed.