Prozdrowotne działanie miłorzębu dwuklapowego

Zioła i specyfiki pozyskiwane z roślin służą ludziom w profilaktyce zdrowotnej i leczeniu niektórych schorzeń już od starożytności. Jednym z najbardziej docenianych źródeł pozyskiwania naturalnych leków jest miłorząb dwuklapowy.

Miłorząb dwuklapowy – co to jest?

Miłorzębem dwuklapowym (często nazywanym także japońskim) zainteresowano się w XVIII wieku. Wtedy to przywędrował do Europy, a konkretnie do miasta Utrecht w dzisiejszym Królestwie Niderlandów, z Japonii. Europejczyków ujął wyjątkową trwałością – jest to bowiem drzewo mało podatne na choroby, nie mające szczególnych wymagań w kwestii uprawy. Co więcej, stosunkowo rzadko dotyczy go problem pasożytów. Drzewo to było jednak uwielbiane przede wszystkim przez to, że jego kora i liście przynosiły zbawienne skutki w leczeniu wielu schorzeń.

Nadciśnienie pod kontrolą

Jedną z największych zalet miłorzębu japońskiego jest dobry wpływ na krążenie krwi. Nie tylko reguluje ciśnienie tętnicze, ale także zapobiega tworzeniu się w naczyniach zatorów w postaci blaszek miażdżycowych. Dzięki temu znajduje zastosowanie w leczeniu choroby wieńcowej i nadciśnienia.

Właściwości antyoksydacyjne

Badanie naukowe dowodzą, że miłorząb japoński wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Co to oznacza? Nic innego jak to, że napary z miłorzębu pomagają spowolnić reakcje utleniania w organizmie ludzkim oraz redukują poziom wolnych rodników (a więc mają również działanie przeciwnowotworowe).

Naturalna odporność organizmu

Miłorząb dwuklapowy ze sklepu LekiNatury świetnie wspiera układ immunologiczny. Doskonale radzi sobie także w walce z wirusami i bakteriami, więc można uznać go za naturalny antybiotyk. Po miłorząb warto sięgnąć już w momencie wystąpienia pierwszych symptomów grypy lub przeziębienia (należą do ich ogólne osłabienie, kaszel, bóle mięśni i stawów, katar, uczucie przemęczenia i rozdrażnienia, uderzenia zimna). Miłorząb jest również polecany jako środek stosowany w ramach profilaktyki zdrowotnej, zwłaszcza w okresie zwiększonej liczby zachorowań na grypę.

Comments are closed.