Termometr bezdotykowy- na jakiej zasadzie on działa?

Nie da się ukryć, że mierzenie temperatury przy pomocy tradycyjnych termometrów nigdy nie było najbezpieczniejszym zadaniem, szczególnie w momencie, kiedy pacjent cierpiał na infekcję wirusową. Okazuje się, że termometry rtęciowe wręcz zobowiązywały nas do kontaktu z pacjentem, co z kolei wiązało się z ryzykiem przeniesienia infekcji. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Jednocześnie warto również dowiedzieć się na jakiej zasadzie działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy- bezpieczne rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów

Termometr bezdotykowy działa na wyjątkowo prostej i logicznej zasadzie. Okazuje się bowiem, że do pomiaru temperatury wykorzystuje on nic innego jak tylko fale podczerwone emitowane przez nasz organizm. To właśnie na ich podstawie termometr bezdotykowy dokonuje odczytywania temperatury. Co jest jednak najważniejsze, w przypadku termometru bezdotykowego nie jest wymagany absolutnie żaden kontakt z chorym. Pomiar dokonywany jest z bezpiecznej odległości, poprzez skierowanie czujnika termometru bezdotykowego na czoło pacjenta. Odczyt temperatury trwa zaledwie kilka sekund i wszystko wyświetla się na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD. Taki termometr bezdotykowy dostępny na megamedic.pl gwarantuje więc najwyższy poziom bezpieczeństwa i znacznie zmniejsza ryzyko tego, że infekcja będzie miała możliwość się rozprzestrzenić.

termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy również do zastosowań domowych

Termometr bezdotykowy nie jest dedykowany tylko i wyłącznie dla personelu szpitala i placówek ochrony zdrowia. Okazuje się bowiem, że termometr ten warto również posiadać we własnym domu. Dzięki jego precyzyjnym i bezpiecznie wykonywanym pomiarom sprawdzi się on zarówno w przypadku osób dorosłych, ale także i w przypadku dzieci.

Comments are closed.