Amol – legendarny roztwór do stosowania przy przeziębieniu, grypie i w zapaleniu zatok

Przeziębienie i grypa dopadają każdego, często wiele razy w ciągu roku. Z tego powodu powinno się mieć w domowej apteczce środki do walki z objawami infekcji, które pomogą też szybciej ją zwalczyć.. Do tego najlepiej jest, jeżeli są one całkowicie naturalne. Jednym z takich preparatów jest Amol – legendarny roztwór o dziesiątkach zastosowań.

Amol – ponad stuletnia tradycja i siła pochodząca prosto z natury

Amol jest roztworem etanolu w stężeniu 96%, zawierającym też olejki eteryczne: goździkowy, cynamonowy, goździkowy, cytrynowy, z mięty pieprzowej, lawendowy i cytronelowy.

Wszystkie one mają działanie silnie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe, a do tego z łatwością przenikają przez skórę do krwiobiegu. Stymulują one także odporność i mają silne działanie przeciwwirusowe, dlatego też Amol najpowszechniej stosuje się przy przeziębieniu i grypie.

Jak stosować Amol podczas grypy i przeziębienia?

Amol stosuje się przede wszystkim zewnętrznie, wcierając go w skórę, przez którą z łatwością on przenika, wykazując dzięki temu działanie ogólne.

Wciera się go między innymi w klatkę piersiową, plecy, bolące od grypy mięśnie, a także w zatoki. W przypadku aplikacji na zatoki, preparat dość szybko powoduje zejście zatykającej je wydzieliny, umożliwiając swobodne oddychanie, a do tego eliminuje ból zatok.

W przypadku kataru także można natrzeć zatoki albo po prostu obszar pomiędzy ustami a nosem. Parujący przez pewien czas preparat rozrzedzi wydzielinę i także ułatwi oddychanie. Nacieranie takie najbardziej wskazane jest na noc, gdyż zapewni ono spokojny sen bez zatkanego nosa.

Comments are closed.