Butelka do karmienia – jak ją wybrać?

Odpowiednio dobrana butelka do karmienia jest bardzo ważna, dzięki czemu dziecko może z niej bezpiecznie i komfortowo pobierać jedzenie. Warto wspomnieć, że butelki te są oferowane w różnych rozmiarach, które są dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak wybrać tego rodzaju butelki, przez co niemowlę będzie mogło swobodnie pić mleko.

Czym kierować się przy wyborze butelki dla dzieci?

Dobrze jest, by butelka do karmienia była wybrana między innymi pod względem:

  • smoczka,
  • rozmiaru,
  • materiał, z jakiego została wykonana, gdyż są dostępne butelki plastikowe oraz szklane,
  • praktyczności i funkcjonalności.

Ważnym aspektem jest także to, by butelka miała system antykolkowy, który odpowietrza butelkę w trakcie karmienia. Praktyczną zaletą butelki jest również to, czy można ją myć w zmywarce, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu i będzie pewność, że przedmiot ten jest umyty niesamowicie dokładnie od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Butelki dla dzieci dostępne na A-manada.pl pozwalają również na to, by dziecko samodzielnie kontrolowało przepływ mleka, co ma duże znaczenie zarówno na początku nauki karmienia, jak i w późniejszym okresie życia. Dobrze jest też wspomnieć o smoczkach, które muszą zapewnić dziecku swobodne karmienie. Smoczki mogą mieć również specjalną  strukturę, która zapobiega się jego odkształcaniu i dziecko może bez problemów pobierać pokarm.

butelki dla dzieci

Jak często wymieniać butelki dla niemowląt?

Butelki dla niemowląt powinny być zmieniane na większe przynajmniej raz na miesiąc, gdyż dziecko wraz z wiekiem potrzebuje większej ilości pożywienia. Warto także pamiętać, aby butelkę myć po każdorazowym karmieniu, dzięki czemu będzie pewność, że dziecko nie zje żadnych substancji, które mogą mu zaszkodzić. Dobrze jest czyścić dokładnie smoczek, który także powinien być zmieniany wraz z butelką do karmienia, gdyż musi on być świetnie do niej dopasowany. Należy też zaznaczyć, że są dostępne zestawy butelek dla niemowląt o różnych pojemnościach, dzięki czemu można być wcześniej przygotowanym na wymianę.

Gdzie można kupić butelki dla dzieci do karmienia?

Warto wspomnieć, że butelka do karmienia obecnie dostępna jest w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Tym sposobem ma się wiele możliwości wyboru i da się zrobić zakupy bez potrzeby wychodzenia z domu, co przy małym dziecku jest świetnym rozwiązaniem. Dobrze jest też wspomnieć, że butelki oferowane w sklepach online są dokładnie opisane, dzięki czemu rodzice mogą od razu zakupić takie butelki, które są dostosowane do potrzeb niemowlaka.

Dobrze jest też dodać, iż butelki dla dzieci mogą być praktycznym pomysłem na baby shower czy też na pierwsze przyjście w odwiedziny do maluszka.

Comments are closed.