Co warto wiedzieć o laserowym leczeniu żylaków?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie możliwe jest usunięcie żylaków w trakcie krótkiego zabiegu laserowego. Ponadto pacjent może wrócić do pracy już kolejnego dnia. Godny uwagi jest fakt, że jeszcze do niedawna żylaków można było pozbyć się tylko i wyłącznie przez operację. Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie żylaków?

Jakie są zdecydowanie największe zalety laserowego leczenie żylaków?

Należy mieć świadomość, że zabieg nie tylko nie będzie wymagał obecności w szpitalu, ale również jest praktycznie bezbolesny. Warto wiedzieć, że omawiany zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu. Czas trwania zabiegu wynosi od 30 do 40 minut. Z kolei oddziaływanie światłem lasera na pacjenta będzie trwało zaledwie 3 minuty. Godny uwagi jest fakt, że w trakcie zaledwie jednej sesji możliwe jest zamknięcie żyły w obu nogach.

Jakie są jeszcze atuty laserowego lecenia żylaków?

Warto wiedzieć, że pacjent po zabiegu będzie pozostawał na obserwacji jeszcze przez 15 minut. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dana osoba po usunięciu żylaków może nie tylko wrócić do domu, ale następnego dnia pójść do pracy. Oczywiście rekomendowane jest unikanie stosunkowo dużego wysiłku fizycznego.

Godny uwagi jest fakt, że już po zaledwie 8 dniach od wykonanego zabiegu żylaki praktycznie znikną bez śladu. Ponadto ewentualne ryzyko związane z omawianym laserowym leczeniem żylaków jest praktycznie znikome. Mogą to być przemijające przebarwienia skóry czy stosunkowo proste do wyleczenia zapalenia żył powierzchownych.

Comments are closed.