Czy tabletki na chorobę lokomocyjną okażą się pomocne w podróży?

Podróż samochodem to duże wyzwanie w przypadku, gdy w rodzinie są dzieci. Często pojawia się tutaj problem choroby lokomocyjnej, objawiającej się wymiotami, nudnościami, bólem czy zawrotami głowy. Żeby pomóc dziecku, rodzic często sięga po farmakologiczne środki. W przypadku dzieci należy zachować ostrożność, w przypadku podawania kilkulatkowi czegoś, lepiej dobrze zapoznać się z jego składem. Lek na chorobę lokomocyjną może w dzisiejszych czasach przyjąć różną formę, nie tylko występuje jako tabletka.

Jak dostosować lek na chorobę lokomocyjną do dziecka?

 Coraz młodsze dzieci cierpią na chorobę lokomocyjną, pojawia się ona zarówno w przypadku długich, jak i krótkich tras, co jest dużym utrudnieniem dla rodzica. Najczęściej po tego rodzaju środki farmakologiczne sięga się w okresie wakacyjnym, gdy organizowany jest wyjazd na urlop. Młodszym dzieciom podawany są wówczas lek w postaci kropli, syropu, starszym w postaci łatwej do połknięcia tabletek, z takiego rozwiązanie jednokrotnie może skorzystać także dorosły wykazujący objawy tej choroby. Tabletki na chorobę lokomocyjną może mieć w swoim składzie:

  • ekstrakty roślinne, na przykład wyciąg z kłącza imbiru,
  • substancję chemiczną, na przykład dimenhydraminę.

Takie składniki mają za zadanie działać głównie przeciwwymiotnie, uspokajać, po zażyciu łatwiej jest przetrwać jazdę samochodem czy innym środkiem transportu. Szczególnie aspekt psychologiczny jest tutaj istotny, dziecko, które wcześniej spotkało się z tym, że źle się czuło w czasie podróży, będzie odczuwało niepokój, dlatego tak istotny jest środek zaradczy.

Bezpieczne w użyciu tabletki lokomocyjne

 Ograniczenie nieprzyjemnych skutków jazdy jest równie istotne, co zażycie odpowiedniej tabletki. Rodzice powinni zadbać o to, żeby kilkulatek miał spokój w czasie podróży, ważne, żeby ograniczyć czynniki stresogenne. Przed wejściem do samochodu dziecko nie może spożywać ciężkostrawnych posiłków, żołądek nie może być pusty, jednocześnie lepiej, żeby kilkulatek nie miał uczucia przejedzenia. Tabletki lokomocyjne warto wziąć na kilka minut przed planowaną jazdą, w ten sposób daje się czas środkom farmakologicznym na działanie. W przypadku długiej jazdy trzeba mieć pod ręką inne pomocne artykuły, na przykład dobrym wyjściem są tabletki do ssania ze wspomnianym już imbirem, działa on przeciwwymiotnie, pozwala na pozbycie się uciążliwych nudności. Choroba ta z reguły, w przypadku poprawnego zatroszczenia się o komfort dziecka, znika po kilku latach, u dorosłych występuje niezwykle rzadko zazwyczaj przy okazji problemów z błędnikiem.

Comments are closed.