Diabetofort – wspomagający dla osób z problemem z oddawaniem moczu

Diabetofort to preparat moczopędny przeznaczony dla osób, które na co dzień zmagają się z problemem oddawania moczu. Stosuje się go w porozumieniu z lekarzem. Często produkt jest używany m.in. przez osoby z rodzinną predyspozycja do cukrzycy. Stanowi wówczas środek wspomagający i zmniejszający skłonność do wzrostu cukru po posiłku a także regulujący właściwe oddawanie moczu.

Diabetofort – co zawiera i w jaki sposób działa?


W składzie leku jakim jest Diabetofort znajduje się owocnia fasoli w ilości 30,0 grama oraz liść brzozy (20,0 grama). Wśród pozostałych składników znajdują się inne produkty roślinne naturalnego pochodzenia, takie jak: kłącze perzu, liść jeżyny fałdowanej oraz owoc róży. W butelce o pojemności 100 g znajduje się też etanol w stężeniu 60-70%.
Diabetofor (zobacz) jest produktem na bazie roślin i substancji biologicznych. Jego działanie bazuje na krótkoterminowym przyjmowaniu substancji biologicznie czynnych, określanych jako tanoidy.

Stosowanie leku – ważne kwestie


Podczas przyjmowania leku ważne jest picie dużej ilości wody. Ponadto lek przyjmuje się po posiłku.
Nie ma danych na temat stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Z uwagi na to nie zaleca się przyjmowania go przez kobiety w tym okresie.
Leku nie stosuje się także u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia z uwagi na wysoką zawartość etanolu – (alkoholu etylowego) – 60-70% w 100 gramowej butelce leku.

Comments are closed.