Dlaczego warto stosować nici dentystyczne?

Nici dentystyczne są coraz chętniej stosowane przez wiele osób. Każdy z nas zastanawia się, czy warto sięgać po nić dentystyczną. Odpowiedź jest jednoznaczna – z pewnością warto. Istnieje wiele propozycji na rynku, dlatego każdy wyszuka to, co spełni jego oczekiwania. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego nitka dentystyczna powinna być stosowana przez każdego człowieka. Czym cechuje się ten produkt? Jakie ma zalety? Gdzie zakupimy niezawodne nici dentystyczne?

Nitka dentystyczna

Jakie cechy mają nici dentystyczne? Z wyglądu przypominają zwykłe nici, jednak mają inne zastosowanie. W tym wypadku producenci stosują splecione włókna nylonowe lub materiały syntetyczne. Nić dentystyczna służy do usuwania resztek pożywienia z przestrzeni pomiędzy zębami i płytki nazębnej z powierzchni zębów. Pamiętajmy o tym, że stosowanie nici dentystycznej jest bardzo ważne – pozwala utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej i zapobiegać chorobom zębów. Jeśli nie będziemy nitkować zębów, mogą powstawać przebarwienia i płytka nazębna, co z kolei prowadzi do ubytków. Niebezpieczne jest także zapalenie przyzębia, nazywane paradontozą. 

nić dentystyczna

Nici dentystyczne – rodzaje

Rynek oferuje wiele rodzajów dentystycznych nici, które spełnią oczekiwania każdego użytkownika. Podstawowy produkt to zwykła nitka nylonowa, która pozwala wyczyścić niewielkie przestrzenie międzyzębowe. Postawić można także na:

  • Nici wybielające – są nasączone substancjami, które wspomagają usuwanie przebarwień i osadu nazębnego. 
  • Nici woskowane – są pokrywane warstwą wosku, który ma za zadanie ułatwiać wprowadzenie nici. 
  • Nici z fluorem – dodatkowo zabezpieczają nasze uzębienie przed próchnicą i paradontozą. 
  • Nici antybakteryjne – ograniczają namnażanie się bakterii w jamie ustnej. 
  • Nici pęczniejące – są grubsze od klasycznych i pęcznieją pod wpływem wilgoci. 

Co ciekawe, istnieją także nici przeznaczone do czyszczenia aparatów ortodontycznych i mostów. Jeśli mamy problemy z używaniem nici, nie zapominajmy o specjalnych uchwytach. Prostota użytkowania i łatwa dostępność to ogromne atuty nitki dentystycznej. Dlaczego nadal niewiele osób wybiera nić dentystyczną? Niektórzy wskazują, że nitkowanie jest dla nich trudne, a inni po prostu nie chcą tracić na to czasu. Faktem jest, że nitka dentystyczna z pewnością pozwoli zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Samo szczotkowanie zębów może nie wystarczyć. 

Gdzie kupić nici dentystyczne? Doskonałą jakość i atrakcyjne ceny znajdziemy sprawnie w internetowej aptece. Można liczyć na szerokie oferty i wsparcie sprzedawcy. 

Comments are closed.