Dysk do ćwiczeń – co warto o nim wiedzieć?

Dysk do ćwiczeń cieszy się dość sporym zainteresowaniem, ze względu na swoją funkcjonalność. Z tego akcesorium korzystają zarówno osoby w sile wieku, jak i seniorzy. Zanim jednak sięgnie się po dysk przeznaczony do ćwiczeń, warto byłoby się czegoś o nim dowiedzieć. Szczególnie przydatna może być wiedza na temat tego, jak działa takie akcesorium i czym kierować się przy jego wyborze. 

Dysk do ćwiczeń – co to takiego?

Dysk do ćwiczeń to nic innego jak akcesorium, które może być wykorzystywane na wiele sposobów. Jak sama nazwa wskazuje, swoim kształtem przypomina ono właśnie dysk. Sprzęt ten bywa również określany mianem poduszki sensomotorycznej bądź dysku korekcyjnego. Akcesorium wykonane jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego i jest wypełnione powietrzem. Na jego powierzchni znajdują się charakterystyczne wypustki, przypominające kolce. Poszczególne dyski do ćwiczeń mogą różnić się między sobą rozmiarem, kolorem czy rodzajem tworzywa, z którego je wykonano. Poszukiwać można ich zarówno w sklepach sportowych, jak i w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. 

Komu polecany jest dysk do ćwiczeń?

dysk do ćwiczeń

Dysk do ćwiczeń może być używany co do zasady przez każdego. W szczególności jest on jednak polecany osobom, które: 

  • chcą popracować nad swoją równowagą 
  • chcą zwiększyć wrażliwość swojego ciała na bodźce 
  • chcą wzmocnić swoje mięśnie 

Z dysku do ćwiczeń korzystać mogą zatem zarówno sportowcy, jak i osoby ćwiczące rekreacyjnie. Akcesorium to polecane jest także w rehabilitacji. 

Jak działa dysk do ćwiczeń i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, jak właściwie działa dysk do ćwiczeń. Otóż okazuje się, że to wyjątkowe akcesorium może pomóc w pracy nad równowagą. Dysk można wykorzystywać podczas rozmaitych ćwiczeń fitness, na przykład tych wykonywanych na jednej nodze. Ponadto, może on pomóc we wzmocnieniu mięśni, w szczególności brzucha. Dzięki takiemu dyskowi do ćwiczeń możliwy staje się również masaż stóp. Jak bowiem zaznaczono wyżej, poduszka sensomotoryczna jest wyposażona w wiele wypustek. To właśnie one pomagają masować podeszwy stóp, pobudzając mikrokrążenie i odprężając. 

Czym kierować się przy wyborze dysku do ćwiczeń?

Wybierając dysk do ćwiczeń warto zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na rozmiar akcesorium. Niektórym mogą odpowiadać nieco większe dyski, a innym mniejsze. Wszystko zależy zatem od osobistych preferencji danego użytkownika. Jeśli nie ma się pojęcia jaki dysk wybrać, najlepiej będzie po prostu przyjrzeć się rozmaitym modelom. Wybierając dysk, warto byłoby też przyjrzeć się temu, jakie wypustki posiada. Dla niektórych osób istotny może być również kolor akcesorium. Ważne jest także to, z jakiego rodzaju tworzywa jest wykonany. Warto wybrać taki dysk, który jest zrobiony z materiału wytrzymałego oraz odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Osoby, dla których istotny jest korzystny stosunek ceny do jakości, muszą być przygotowane na przyjrzenie się ofertom różnych sklepów, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. 

Comments are closed.