Iberogast – co warto wiedzieć o składzie?

Lek ziołowy Iberogast może pochwalić się wieloma drogocennymi właściwościami zdrowotnymi, za które odpowiadają oczywiście naturalne składniki. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą poznać największe zalety najważniejszych składników leku i dowiedzieć się jednocześnie w czym mogą one pomóc.

Wyciąg z ziela ubiorka gorzkiego

Głównym składnikiem leku Iberogast jest wyciąg z ziela ubiorka gorzkiego, który ma bardzo pozytywny wpływ na motorykę przewodu pokarmowego. Gorzki ekstrakt tonizująco działa między innymi na mięśnie w dolnej części żołądka. Dzięki przesuwaniu treści pokarmowej, można skutecznie zwalczyć uczucie pełności. Ubiorek gorzki redukuje produkcję kwasu, dzięki czemu pomaga w łagodzeniu zgagi. Warto wspomnieć również o tym, że to właśnie ten rewelacyjny składnik chroni błonę śluzową przed powstawaniem wolnych rodników.

Wyciąg z korzenia arcydzięgla

Jeżeli chodzi o wyciąg z korzenia arcydzięgla, to wspomaga on trawienie i co najważniejsze wzmaga wydzielanie soku żołądkowego. Najnowsze badania wykazały, że korzeń arcydzięgla przyśpiesza i usprawnia perystaltykę jelit, dlatego też lek doskonale sprawdzi się przy zaparciach. Jest to jeden z najskuteczniejszych składników naturalnych, który pomaga w usuwaniu gazów i wzdęć. Arcydzięgiel jest także doskonałym wyborem dla osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie wydzielania potu, moczu i śliny, dlatego też pomóc może przy zwykłym przeziębieniu i grypie.

Comments are closed.