Jak działa krem na oparzenia?

Żel na oparzenia przyda się w każdym domu. Nigdy nie wiadomo, kiedy konieczne będzie zastosowanie takiej maści. W internetowej aptece znajdziemy szeroki asortyment i atrakcyjne ceny. Warto wiedzieć, jak działa krem na oparzenia i czym się cechuje. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać doskonały jakościowo produkt. Jakie działanie wykazuje taki żel? O czym warto wiedzieć? Co oferują apteki online?

Maść na oparzenia

Krem na oparzenia powinien znajdować się w apteczce w każdym domu, miejscu pracy i samochodzie. Lecznicze działanie kremu pozwala złagodzić świąd i ból, zredukować łuszczenie się skóry i przyspieszyć gojenie rany. Poparzeń w żadnym wypadku nie możemy lekceważyć. Nawet niewinnie wyglądająca rana może przeobrazić się z bolesny uraz, który doprowadzi do degradacji głębokich tkanek.

Oparzenie jest rozumiane jako uszkodzenia skóry, mięśni, błon śluzowych i organów wewnętrznych. Może do niego dojść pod wpływem działania czynników chemicznych, termicznych, elektrycznych, czy radiacyjnych. Nie tylko charakter oparzeń jest różny. Różnorodne są także obrażenia i stopnie intensywności. Jak widać, żel na oparzenia jest bardzo potrzebny w domu. 

Charakter oparzeń

Powszechna klasyfikacja oparzeń wskazuje następujące rodzaje oparzeń:

  • Oparzenia I stopnia – są najlżejsze i dotyczą warstwy naskórka. 
  • Oparzenia II stopnia – obejmować mogą skórę właściwą, naskórek i zakończenia nerwowe.
  • Oparzenia III stopnia – dotyczą występującej martwicy w obrębie skóry właściwej, czy zakończeń nerwowych.
  • Oparzenia IV stopnia – martwica w tym wypadku obejmuje tkanki głębokie. 

Comments are closed.