Jak powinno się stosować leki na gorączkę?

Gorączka to nic innego jak znaczny i nagły wzrost temperatury ciała powyżej ustalonego poziomu. Warto jednak pamiętać, że gorączka jest także jednym z sygnałów odnośnie tego, że nasz organizm podjął skuteczną walkę z infekcją i próbuje się przed nią obronić. Niemniej jednak stan ten dla naszego organizmu jest wyjątkowo wyniszczający, a co za tym idzie leki przeciwgorączkowe okazują się być wyższą koniecznością. Jednak w jaki sposób można je stosować?

Leki przeciwgorączkowe – jak powinni dawkować je dorośli?

Leki na gorączkę zwykle dostępne są w każdej aptece lub online na https://www.aptekagalen.pl/goraczka i co więcej, nie musimy posiadać na nie recepty. Jednocześnie warto mieć na uwadze to, że jeśli zastanawiamy się co na zbicie gorączki u osób dorosłych, to właśnie leki przeciwgorączkowe wykażą się zdecydowanie najwyższą skutecznością. Jak powinno się je jednak stosować? Otóż zalecana dawka dla osób dorosłych to:

  • 1 tabletka przyjmowana co 4 godziny;
  • w zależności od natężenia gorączki, jedna tabletka może wystarczyć także na okres 6-ścio godzinny;
  • nie można przekraczać zalecanej dawki, którą jest 6 tabletek w ciągu doby.

Leki przeciwgorączkowe wykazują się zwykle długotrwałym działaniem.

lek na gorączkę

Leki na gorączkę dla dzieci – jak można je stosować?

Co na zbicie gorączki u dzieci? Tu również koniecznością będą leki przeciwgorączkowe. Jednocześnie ich dawkowanie powinno być ściśle przestrzegane. Okazuje się bowiem, że leki na gorączkę dla dzieci powinny być dawkowane zgodnie z ich wagą, więc warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Comments are closed.