Jak wybrać stabilizator na kolano?

Wybór stabilizatorów na kolano jest zaskakująco duży. W związku z tym zdecydowanie się na konkretny produkt może być dość problematyczne. Z tego też powodu bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak prawidłowo wybrać stabilizator dla siebie. Co trzeba brać pod uwagę?

Konsultacja ze specjalistą

Przede wszystkim powinno się dobierać stabilizator na kolano na podstawie konsultacji ze specjalistą, czyli fizjoterapeutą albo lekarzem ortopedą. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że zostanie ona odpowiednio dobrana. Profesjonalista powinien wziąć pod uwagę:
– rodzaj urazu lub inny powód, dla którego ma być używany stabilizator,
– rozmiar,
– jaka dokładnie część kolana wymaga stabilizacji.

Czasami fizjoterapeuci oferują nawet pomoc w zakupie, co zdecydowanie ułatwia ten proces. Dzięki takiemu wsparcia można kupić najbardziej dopasowany stabilizator do konkretnych potrzeb konkretnej osoby.

Warto zwrócić uwagę na jakość

Przy zakupie koniecznie powinno się zwrócić uwagę na jakość stabilizatora kolana. Ceny tych produktów są bardzo zróżnicowane, ale warto pamiętać, że w tym przypadku jest to rodzaj inwestycji we własne zdrowie. Dobrze jest więc zadbać o to, by stabilizator był odpowiednio wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Powinien on też dobrze spełniać swoją rolę, czyli odpowiednio korygować i wzmacniać staw. Ceny stabilizatorów miękkich dochodzą do 100 zł. W przypadku sztywnych – koszt może wynosić nawet 1500 zł. Warto więc rozważyć skorzystanie z refundacji NFZ, która jest dostępna w wielu wypadkach.

Comments are closed.