Jakie informacje zawiera ulotka leku Olfen Żel?

Osoby, które kiedykolwiek stosowały lek Olfen Żel przyznają, że jego użycie przynosi natychmiastowe ulgę i złagodzenie bólu. Zaś w dłuższej perspektywie jego właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe przynoszą świetne rezultaty. Do tego jest produktem niedrogim, a Olfen Żel cena jest często niższa niż innych leków o takich samych właściwościach.

Główne informacje zawarte w Olfen Żel ulotce

Olfen Żel ulotka dołączona do każdego opakowania zawiera kilka kluczowych informacji, które każdy pacjent powinien przeczytać zanim zastosuje ten lek. Warto zapoznać się z taką ofertą i sprawdzić propozycje różnych aptek i punktów sprzedaży tego produktu.

Przede wszystkim opisany jest skład i cel jego stosowania. Następnie podana jest informacja kiedy nie można go stosować, chodzi tu głównie o uczulenia na jakiś składnik leku oraz możliwy szkodliwy wpływ na pacjentów.

Kolejna część dotyczy właściwego stosowania Olfen Żelu i możliwości wystąpienia działań niepożądanych podczas jego używania.

Chłodzące i kojące działanie żelu

Czynna substancja Olfen Żelu czyli diklofenak pochodzi z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W połączeniu z innymi składnikami żelu powoduje, że działa przeciwzapalnie, a także przeciwbólowo i przeciwobrzękowo.

Stosowany jest na skórę, gdzie należy go delikatnie rozsmarować, ale nie wcierać. Przez swe właściwości chłodzące powoduje dość szybkie złagodzenie bólu. Jego stosowanie przez dłuższy czas przynosi świetne efekty, do zupełnego wyleczenia włącznie.

Bez względu na Olfen Żel cenę warto zaopatrzyć się choć w jedną 50g lub 100g tubę tego lekarstwa. Powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce.

Comments are closed.