Jakie produkty ziołowe polecane są na uspokojenie?

Napięcie nerwowe towarzyszy w ciągu dnia wielu osobom. Jego źródłem mogą być problemy ze zdrowiem, trudności w pracy czy w życiu osobistym. Na szczęście, nadmierne napięcie emocjonalne można skutecznie łagodzić. Warto wykorzystywać w tym celu rozwiązania naturalne. Z pomocą przychodzą między innymi niektóre zioła. 

Napar z melisy pomoże ukoić nerwy

Jednym z popularnych ziół na uspokojenie jest melisa, zwana także zielem cytrynowym. Już sam zapach naparu z melisy może zadziałać kojąco. Za uspokajające właściwości tego dobroczynnego ziela odpowiada olejek eteryczny w nim zawarty. Dzięki niemu możliwe jest zredukowanie poziomu stresu i napięcia. Melisę można przyjmować w różnych formach, ale kluczowa jest regularność. Można zainwestować zarówno w susz do zaparzania jak i w nalewkę ziołową czy w kapsułki do połykania. Produkty ziołowe tego typu można otrzymać przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi produktami spożywczymi. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami. 

zioła

Rumianek pozwoli spokojnie zasnąć

Wśród produktów ziołowych na uspokojenie wyróżnić można także rumianek. Ziele to jest na ogół kojarzone jako remedium na problemy trawienne i dlatego wiele osób zapomina o jego zdolności do redukowania napięcia. Tymczasem bisabolol zawarty w rumianku lekarskim charakteryzuje się właściwościami łagodnie uspokajającymi. Warto również zaznaczyć, że ten produkt ziołowy ma szansę zmniejszyć problemy ze snem. Polecany jest więc osobom walczącym z bezsennością oraz z nerwowym, przerywanym snem. 

Comments are closed.