Jakie zastosowanie mają maski gazowe?

Maski gazowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą dowiedzieć się, jakie zastosowanie mają maski gazowe i kto najczęściej korzysta z ich dobrodziejstwa.

Kto korzysta z masek gazowych ?

Maska gazowa jest niezbędnym wyposażeniem straży pożarnej. Z masek gazowych korzystają także zakłady pracy, w których pracownicy narażeni są na kontakt z zanieczyszczeniami i powietrzem, które z różnych powodów nie nadaje się do oddychania. Maski mogą okazać się bardzo przydatne w różnego typu akcjach ratunkowych.

O czym należy pamiętać ?

Profesjonalna maska gazowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie w 100% sprawna. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że należy pamiętać o jej systematycznej konserwacji. Niezbędna jest także regularna wymiana najważniejszych elementów maski. Mowa tutaj przede wszystkim o filtrach i pochłaniaczach regeneracyjnych.

O czym należy pamiętać ?

Odpowiedni rozmiar maski gazowej ma znaczenie

Niestety nawet najlepsza maska gazowa nie spełniać będzie swoich zadań, gdy postawi się na nieodpowiedni rozmiar. Przy zakupie najlepiej dokonać dwukrotnego pomiaru głowy. Należy zmierzyć nie tylko obwód głowy, ale również długość od ucha do ucha. Każdy producent ma w swojej ofercie sprzedażowej maski w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest także to, aby zapoznać się z prawidłową techniką zakładania maski i jej bezpiecznego użytkowania/przechowywania.

Comments are closed.