Jakie zioła na PMS?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, zwany potoczne PMS, to szereg objawów, które występują w różnym natężeniu u kobiet przed menstruacją. PMS może objawiać się drażliwością, uczuciem zmęczenia, trudnościami w koncentracji, bólami głowy, niepohamowanym apetytem czy gromadzeniem się wody w organizmie. Wszystkie te dolegliwości nie należą do najprzyjemniejszych i potrafią skutecznie zaburzyć codzienne funkcjonowanie kobiety.

Zioła na PMS skuteczne w niwelowaniu kobiecych dolegliwości

Na szczęście istnieją skuteczne, sprawdzone, a co najważniejsze, naturalne sposoby, by się z nimi uprać. Mowa o ziołach na PMS, które, pite regularnie, efektywnie złagodzą wszelkie wyżej wymienione objawy i sprawią, że „te dni” w miesiącu raz na zawsze przestaną być problematyczne.

Zioła na PMS – naturalne sposoby na zespół napięcia przedmiesiączkowego

dziurawiec

Istnieje cała gama skutecznych ziół na PMS, które działają kompleksowo na kobiecy organizm. Na dolegliwości związane z zaburzeniami nastroju, drażliwością, bezsennością czy lekkimi stanami depresyjnymi z pewnością pomogą napary z dziurawca zwyczajnego, chmielu zwyczajnego czy melisy.

Z kolei by wyregulować gospodarkę hormonalną organizmu warto sięgnąć po pokrzywę oraz skrzyp polny. Te zioła na PMS działają także wspaniale na urodę – dbają o piękny wygląd włosów, skóry i paznokci.

Przed menstruacją mogą doskwierać także obrzęki oraz problemy z trawieniem. By je zniwelować, dobrze jest pić napary z kopru włoskiego czy korzenia mniszka lekarskiego.

Jak widać, natura przygotowała cały szereg prozdrowotnych sposobów na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Wystarczy sięgnąć po zioła na PMS, by zminimalizować wszelkie dokuczliwe objawy.

Comments are closed.