Krem przeciwsłoneczny – co powinien zawierać?

Choć wiele osób o tym nie wie, ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana zarówno podczas upalnych dni lata, jak i skrajnie niskich temperatur okresu zimowego. Promienie UV są groźne dla skóry niezależnie od pory roku. Lato jest jednak okresem, gdzie zniszczenia na cerze mogą być poważniejsze. Czym kierować się przy wyborze kremu przeciwsłonecznego?

Jakie składniki powinien zawierać?

Patrząc na dobry krem z filtrem, warto spojrzeć nie tylko na sam wskaźnik SPF, ale też aspekty pielęgnacyjne. O czym dokładnie mowa?

  • Rodzaj filtru – w tym przypadku można znaleźć opcje mineralne i chemiczne. Te pierwsze są zdecydowanie bezpieczniejsze dla cery, zachowując świetne właściwości ochronne. Mowa tutaj na przykład o dwutlenku tytanu, który można znaleźć w kremie Alphanova Sun SPF 50. 
  • Nawilżenie – z racji na jego codzienne stosowanie, krem taki nie powinien wysuszać – jednocześnie nie może też przetłuszczać. Właśnie dlatego warto stawiać na delikatne nawilżenie w postaci aloesu lub oleju jojoba.
  • Ochrona przed poparzeniami – tutaj świetnie sprawdza się olej tamanu, który wraz z aloesem poradzi sobie z zaczerwieniami, dodatkowo wzmacniając funkcje nawilżające.

Patrząc na kremy, takie jak Alphanova Sun, z łatwością można zauważyć, że łączą one w sobie zarówno mineralne filtry, jak i odpowiednie substancje nawilżające. O czym jeszcze warto pamiętać?

Czy krem to zawsze najlepsza opcja?

W dzisiejszych czasach kremy nie są jedyną opcją. Bardzo częstym wyborem są także specjalnie tworzone mgiełki, które są polecane szczególnie osobom z cerami tłustymi, redukując możliwość powstania niedoskonałości. Ciekawą opcją na całą skórę są też sztyft Alphanova Sun, który pozwala na łatwiejsze rozprowadzanie specyfiku. Warto przejrzeć różne kosmetyki i zdecydować się na te, które działają najkorzystniej.

Comments are closed.