Kremy na odparzenia dla dzieci – jak je wybierać i jak je stosować?

Maluchy zwykle jeszcze w momencie kiedy noszą pieluszki, mogą nabawić się różnorodnych infekcji skórnych i problemów, które znacznie obniżają komfort ich zabawy, wypoczynku czy nawet i samego snu. Nie da się ukryć, że rodzice mimo tego, iż dbają o to, by regularnie pieluszki zmieniać i należycie pielęgnować skórę dziecka, to jednak nie są oni w stanie zawsze zapobiegać powstawaniu bolesnych odparzeń. Właśnie dlatego, w wyprawce dla malucha zawsze powinien znaleźć się także krem na odparzenia dla dzieci. Jednak jak go wybierać i jak go stosować?

Czym są odparzenia u dzieci?

Odparzenia, szczególnie u małych dzieci, to dość powszechny problem. Nie ukrywajmy, ale najczęściej wynikają one ze zbyt długiego kontaktu skóry z mokrą lub lekko wilgotną pieluszką. Można śmiało powiedzieć, że odparzenia to nic innego jak bolesna przypadłość skórna, która może z czasem nawet przybrać postać otwartej rany. W przypadku maluchów wynika to z faktu, że bakterie z moczu i kału nagromadzonego na powierzchni pieluszki zaczynają atakować naskórek, a dodatkowo w momencie kiedy maluch się porusza, dochodzi również do zwiększonego nacisku i tarcia na powłoki skórne. W efekcie naskórek zostaje uszkodzony, a na miejscu pojawia się dość bolesna i piekąca rana. Oczywiście będzie ona sprawiać dziecku ogromny dyskomfort i nawet ból, a maluch będzie na niego reagował gromkim płaczem. Wobec tego kremy na odparzenia dla dzieci powinny się znaleźć w każdej wyprawce szykowanej dla naszej pociechy.

kremy na odparzenia dla dzieci

Jak wybierać kremy na odparzenia u dzieci?

Kremy na odparzenia u dzieci zwykle mają do spełnienia jedno, kluczowe zadanie- ma szybko i skutecznie zregenerować i odżywić skórę w miejscu, w którym pojawiło się odparzenie. Wobec tego wybierając kremy na odparzenia dla dzieci, warto zawracać uwagę na:

  • skład- powinny się w nim znaleźć składniki jak np. jony srebra, cynk czy pantenol, który jest substancją silnie nawilżającą i regenerującą.
  • producenta- warto wybierać te kremy na odparzenia dla dzieci, które pochodzą od znanych i renomowanych producentów kosmetyków dla maluchów. Wówczas będziemy mogli mieć pewność, że dany krem jest całkowicie bezpieczny i co więcej, został on także odpowiednio przebadany i przetestowany.

Kremy na odparzenia dla dzieci powinny cechować się nie tylko dobrym składem, ale także i efektywnym działaniem. Z pewnością rodzicom zależy głównie na tym, by mogli oni szybko i skutecznie ulżyć maluchowi w jego przykrej dolegliwości.

Jak stosować kremy na odparzenia u maluchów?

Kremy na odparzenia dla dzieci zwykle są preparatami o bezpiecznym i naturalnym składzie, niemniej jednak dla uzyskania optymalnych efektów, warto stosować je zgodnie z zaleceniami producentów. W praktyce więc powinniśmy smarować miejsce rany u dziecka około 2-3 razy dziennie i pozostawić krem na miejscu do momentu, w którym się on całkowicie wchłonie. Dla uzyskania optymalnych efektów warto także odpowiednio dbać o higienę rany, a także zapewnić jej stały dostęp do czystego i świeżego powietrza, co przyspieszy gojenie.

Comments are closed.