Novoscabin- działanie

Novoscabin zawiera benzoesan benzylu w stężeniu 10%, łatwo przenikający przez naskórek do głębszych warstw skórnych. Przeznaczony jest do profilaktycznej pielęgnacji skóry osób, przebywających w miejscach zagrożonych występowaniem świerzbu lub złych warunkach sanitarnych. Substancja  pielęgnuje, łagodzi i przynosi ulgę podrażnionej, zmienionej chorobowo skórze dotkniętej świerzbem, świądem czy swędzącą wysypką. Zawiera składniki ograniczające rozwój pasożytów, chroniąc przed zakażeniem. Substancja novoscarbin może być także używana zapobiegawczo, w przypadku wykrycia świerzbu u jednego z członków rodziny. Działanie profilaktyczne ma duże szanse powodzenia, zanim od nosiciela zarażą się inne osoby, przebywające w jego najbliższym otoczeniu. Produkt powinien być także stosowany w przypadku dużych skupisk ludzi tj. szpitale, domy opieki, więzienia, wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość szybkiego transferu choroby.  

Novoscabin- sposób użycia

  • Przed zastosowaniem preparatu należy wziąć ciepłą kąpiel z użyciem szarego mydła,
  • Po osuszeniu skóry, należy wcierać preparat w ciało, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc narażonych na największe zmiany skórne mi. pomiędzy palcami, pachwiny, podbrzusze, nie należy nakładać preparatu na twarz i szyję.
  • Pozostawić preparat do wyschnięcia, nie zmywając go przez 24 h. Po upływie tego czasu umyć skórę za pomocą szarego mydła i delikatnie osuszyć ręcznikiem,
  • Czynność powtarzać codziennie wieczorem przez 4 dni,
  • Stosować u wszystkich domowników, nawet w przypadku braku aktywnych objawów chorobowych. 

Comments are closed.