Olej konopny – jak go stosować?

Polacy to naród, który bardzo dba o zdrowie, a wiele osób na co dzień zażywa różnego rodzaju suplementy i produkty ziołowe, dzięki którym można cieszyć się doskonałym zdrowiem i żyć bez bólu, często pozbywając się tez kiepskiego nastroju i bezsenności, która jest chorobą cywilizacyjną. Wszystkie te zmiany umożliwia produkt, jakim jest olej konopny, jednak jak go używać?

Olej konopny – jaką formę wybrać?

Olej konopny pozyskiwany jest z konopi siewnych i dlatego jest on całkowicie bezpiecznym, a główną substancją, odpowiedzialną za jego cudowne właściwości, jest kannabidiol, czyli CBD.

Olej konopny kupić można w postaci kropli i kapsułek. Chociaż najpopularniejsze są krople, kapsułki dla wielu osób są wygodniejsze w zażywaniu, a do tego łatwiej jest kontrolować dawkowanie oleju konopnego sprzedawanego w takiej formie.

Olej konopny w kroplach jak w tym wypadku https://konopnysklep.com.pl/zywnosc/olej-konopny/ można stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Do stosowania zewnętrznego przeznaczone są mocniejsze jego odmiany.

Jakie stężenie wybrać?

Poszczególne oleje konopne różnią się od siebie przede wszystkim stężeniem kannabidiolu, które powinno wybierać się w zależności od istniejących problemów. Im poważniejsze są problemy ze zdrowiem, tym większe stężenia się wybiera.

W profilaktyce wystarczy po prostu zażywać olej konopny 5%, natomiast w przypadku poważniejszych problemów sięga się po zdecydowanie większe stężenia.

W sprzedaży od niedawna są oleje konopne o stężeniu nawet 50-procentowym, jednak tych nie zażywa się na ogół doustnie, lecz używa się ich miejscowo – można wcierać je w bolące stawy, gdyż kannabidiol przenika przez skórę, wykazując miejscowe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Osoby chcące dbać o zdrowie w naturalny, a do tego bezpieczny sposób, powinny posiadać olej CBD w swojej ziołowej apteczce.

Comments are closed.