Po jakie zioła na żołądek sięgnąć?

Dolegliwości żołądkowe są bardzo powszechne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy, kto chce się ich pozbyć albo zmniejszyć ich intensywność, powinien zwrócić uwagę na zioła. Okazuje się, że przydać się może wiele gatunków. Najlepiej zadziałają zaś mieszanki, które charakteryzują się wszechstronnymi właściwościami.

Mięta, rumianek i melisa mogą pomóc

zioła lecznicze

Jak zaznaczono na wstępie, najlepiej mają szansę zadziałać mieszanki ziołowe. Warto byłoby poszukiwać w nich takich ziół jak:

  • melisa lekarska
  • rumianek lekarski
  • mięta pieprzowa

Melisa doskonale radzi sobie z walką z dolegliwościami żołądkowymi na tle nerwowym. Zwalcza uporczywe wzdęcia, a także bolesne skurcze. Godne polecenia ziele to także rumianek. Warto docenić jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Pomaga także łagodzić wzdęcia i niestrawność. Wreszcie, warto przyjrzeć się mięcie. Dzięki mięcie dość szybko można pozbyć się uciążliwych bóli żołądka. Ziele to działa bowiem rozkurczowo. Ponadto, wykazuje zdolność do niwelowania objawów zgagi, która nierzadko towarzyszy problemom żołądkowym.

Jak stosować zioła?

Aby zioła na żołądek (sprawdź) miały szansę skutecznie zadziałać, należy zadbać o systematyczność. Ważne jest stosowanie wybranej mieszanki w taki sposób, w jaki zaleca producent. Pomocne informacje znajdują się zazwyczaj na opakowaniu. Kluczem do sukcesu jest także właściwe zaparzanie ziół. Nie należy pić ich bezpośrednio po przygotowaniu, ale po ostudzeniu. Ważna jest także odpowiednia częstotliwość. W większości przypadków zaleca się picie ziół dwa razy dziennie. 

Comments are closed.