Szczepienia na koronawirusa dla seniorów i osób dorosłych

Każda odpowiedzialna osoba powinna zaszczepić się na koronawirusa. Covid-19 to bardzo podstępna choroba. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie miała przebieg. Oczywiście osoby starsze i z chorobami współistniejącymi są bardziej narażone na różnego rodzaju powikłania i ciężki przebieg. Jednak trzeba zauważyć, że umarli również ludzie młodzi.

Podstępna choroba

Szczepionka na covid to wielka akcja pod względem logistycznym. Trzeba dostarczyć szczepionki do każdego miejsca w Polsce. Akcja szczepień jest wyzwaniem nie tylko dla Polski, ale też dla każdego kraju, gdzie taka szansa na uniknięcie zachorowania będzie dana obywatelom. Każdy odpowiedzialny człowiek doskonale wie, że tylko i wyłącznie poprzez przyjęcie szczepionki jest w stanie obronić siebie i swoją rodzinę przed tą chorobą.

Kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić?

Do szczepień na koronawirusa namawiają między innymi osoby publiczne, znane i lubiane, na przykład aktorzy i sportowcy. Taka rekomendacja ma zachęcić nawet najbardziej opornych do zgłoszenia swojej chęci do szczepienia. Trzeba jednak pamiętać, że szczepienia są dobrowolne, są pewnego rodzaju przywilejem, a nie obowiązkiem i tak powinno pozostać. Koncerny farmaceutyczne robią wszystko, co w ich mocy, aby każdy człowiek mógł zaszczepić się na covid-19 tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że dystrybucja szczepionek nie zależy już od koncernów farmaceutycznych. Ustalenie grup osób do szczepień w odpowiedniej kolejności leży w zakresie kompetencji władz rządzących.

Comments are closed.