Taśmy oporowe odpowiednie dla ćwiczeń rehabilitacyjnych dzieci i dorosłych

Taśmy oporowe do rehabilitacji występują w różnych kolorach, każdy oznacza inną intensywność ćwiczeń. Wykonane są one zazwyczaj z wytrzymałej lateksowej gumy, która jest odporna na pęknięcia, rozerwanie, eksploatację oraz uszkodzenie mechaniczne. Żółta taśma ma najmniejszy opór, dlatego polecana jest w rehabilitacji dzieci. Posiada ona odpowiednią długość, dzięki czemu można ją wykorzystać do każdego rodzaju ćwiczenia rozciągającego oraz wzmacniającego.

Taśmy oporowe do różnej intensywności ćwiczeń

Czerwona taśma wyróżnia się średnim oporem, stosuje się ją przede wszystkim do ćwiczeń siłowych dla dzieci oraz rehabilitacyjnych. Z pomocą profesjonalnych taśm gumowych do rehabilitacji można zwiększyć:

– przyrost masy mięśniowej,

– koordynację ruchową,

– wydolność organizmu,

– zdolności motoryczne,

Sprzęt, który pomaga w korygowaniu wad postawy

Taśmy oporowe (https://www.orteo.pl/tasmy-do-cwiczen) w innych kolorach poprawiają również kondycję. Dzięki nim można korygować wady postawy. Oprócz wyżej wymienionych, w rehabilitacji używa się jeszcze taśmy: czerwonej, niebieskiej oraz czarnej. Z kolei ta, w kolorze srebrnym i złotym wykorzystywana jest zazwyczaj w intensywnych treningach siłowych osób dorosłych. Z pomocą taśm oporowych do rehabilitacji można wykonać trening z pomocą profesjonalisty u osoby, która przeszła uraz, złamanie bądź skręcenie. Elastyczne taśmy dobrze dopasowują się do ciała. Po złożeniu, mają one kompaktowe rozmiary, zatem można zabrać je ze sobą w podróż i na salę ćwiczeń. Są łatwe w utrzymaniu czystości oraz higieny.

Comments are closed.