USG w Białymstoku – jakie badania można wykonać i gdzie?

USG, czyli ultrasonografia, to jedna z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych, pozwalająca na wizualizację narządów wewnętrznych za pomocą fal dźwiękowych. W Białymstoku istnieje wiele miejsc, w których można wykonać badania USG. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat usług diagnostycznych z zakresu ultrasonografii w Białymstoku.

Rodzaje badań USG w Białymstoku

W Białymstoku można wykonać wiele rodzajów badań USG, zależnych od miejsca, które ma zostać przebadane. Wśród najczęściej wykonywanych badań USG w Białymstoku można wymienić:

  • badania jamy brzusznej – obejmujące badanie wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, nerek, nadnerczy, śledziony, a także tętnic i żył brzusznych;
  • badania tarczycy – pozwalające na ocenę wielkości, kształtu i struktury tarczycy, a także na wykrycie ewentualnych zmian patologicznych;
  • badania piersi – pozwalające na wczesne wykrycie zmian nowotworowych w piersiach;
  • badania narządu rodnego – pozwalające na ocenę stanu macicy, jajników i innych narządów układu rozrodczego u kobiet.

Gdzie wykonać badania USG w Białymstoku?

W Białymstoku istnieje wiele miejsc, w których można wykonać badania USG. Jednym z najpopularniejszych jest Centrum Medyczne Ryska, gdzie znajdują się nowoczesne pracownie diagnostyczne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Oprócz tego, w Białymstoku działają prywatne ośrodki diagnostyczne, oferujące kompleksową diagnostykę ultrasonograficzną w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia lub w ramach płatnych usług medycznych.

Badania USG to jedna z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych, pozwalająca na wizualizację narządów wewnętrznych. W Białymstoku istnieje wiele miejsc, w których można wykonać badania USG. W zależności od potrzeby, można wykonać badania jamy brzusznej, tarczycy, piersi czy narządów rodnych. 

Comments are closed.