W jaki sposób diagnozuje się alergie pokarmowe u małych dzieci?

Alergie pokarmowe u niemowląt zwykle mają związek ze spożywaniem białek mleka krowiego. Aby im zapobiegać, stosuje się dietę eliminującą, która polega na podawaniu godnego polecenia mleka modyfikowanego, takiego jak Bebilon pepti 2 https://www.aptekagalen.pl/bebilon-pepti-2-dha-400g. Poza tym, zalecane jest kontynuowanie karmienia naturalnego tak długo, jak jest to możliwe.

Jakie są najczęstsze przyczyny alergii?


U najmłodszych dzieci alergie mogą być związane ze spożywaniem białka mleka krowiego, białka jaja kurzego, skorupiaków, ryb, pszenicy oraz orzechów. Mogą mieć one podłoże genetyczne, a na częstość ich powstawania wpływają czynniki środowiskowe, w tym narażenie na bierne wdychanie dymu tytoniowego.

Jak diagnozuje się alergie?


Diagnozowanie alergii przeprowadza lekarz. Zaleca on zwykle próbę eliminacji białek mleka krowiego przez okres od dwóch do czterech tygodni oraz podawanie hydrolizatów wysokiego stopnia. Widoczna poprawa powinna być zweryfikowana poprzez ponowne podanie białek mleka krowiego. Nawrót objawów oznacza, że białko mleka krowiego należy odstawić na okres co najmniej pół roku, zaś brak objawów pozwala powrócić do podawania standardowego mleka modyfikowanego. W przypadku braku pierwotnej poprawy konieczne jest stosowanie preparatu aminokwasowego przez długi czas.

Jakie produkty polecane są w przypadku występowania alergii na białko mleka krowiego?
Aby nie dopuszczać do powstawania niekorzystnych dla zdrowia i samopoczucia malucha reakcji alergicznych konieczne jest podawanie dobrego mleka modyfikowanego. Może to być na przykład mleko Bebilon pepti 2, które zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe dzieci, a jednocześnie nie powoduje reakcji alergicznych.

Comments are closed.