White Widow — podstawowe informacje o odmianie marihuany

Spośród wielu znanych i powszechnie dostępnych odmian nasion marihuany można wyodrębnić kilku kultowych przedstawicieli. Jednym z nich jest niewątpliwie White Widow, która, można śmiało powiedzieć, uzyskała już na ten moment status legendy. Obecnie można ją spotkać we właściwie każdym coffee shopie i każdy miłośnik marihuany choć raz o niej słyszał. W czym tkwi tajemnica Białej Wdowy? Poniżej znajduje się kilka podstawowych informacji, które pozwolą zrozumieć poniekąd jej popularność.

White Widow — historia i pochodzenie

white widow

Pochodzenie odmiany do dzisiaj nie jest w pełni udowodnione, jednak wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy była uprawiana w Holandii. Została stworzona z połączenia brazylijskiej sativy i marihuany pochodzącej z południowych Indii. Początki uprawy Białej Wdowy szacuje się na pierwszą połowę lat 90′, i podobno, aby ją uzyskać, musiało upłynąć wiele lat starannej selekcji i hodowli. W swojej historii odmiana była wielokrotnie nagradzana w konkursach, jest szczególnie ceniona ze względu na swoją moc działania.

Właściwości i hodowla

White Widow z panpestka.pl charakteryzuje się swoim mocno uspokajającym wpływem na organizm, osiągającym wręcz przeciwbólowe właściwości. Jej smak jest nieco cytrusowy, niezbyt nachalny i raczej przeciętny wśród innych odmian. Roślina może być uprawiana zarówno wewnątrz, jak i w warunkach zewnętrznych. Cechuje się odpornością na pleśń, co z pewnością ułatwia hodowlę outdoorową. White Widow uprawiana wewnątrz powinna zakończyć kwitnienie w ciągu maksymalnie 10 tygodni. Odmiana osiąga nawet do 2 metrów wysokości, a zbiory sięgają 600 g/m². Roślina potrzebuje do rozwoju dobrego naświetlenia, ale na ogół jej uprawa jest łatwa.

Comments are closed.