Zajady – jak można sobie z nimi poradzić?

Bolą, pieką, a do tego swędzą – oto zajady, jakie nieproszone pojawiają się w kącikach ust. Wywołane są one przez infekcje bakteryjne, jak również grzyby – drożdżaki. Wiele osób ma z tego powody kompleksy. W końcu wpływają one również na wygląd człowieka. Warto więc wybrać taki lek, który będzie w stanie sobie skutecznie poradzić sobie z takim zjawiskiem.

Co zastosować?

Czy to prawda, że witamina B na zajady będzie dobrym wyborem? Oczywiście, że tak. W wielu lekach, jakie dedykowane są na tego typu dolegliwości, znajduje się witamina B. To właśnie ona odpowiedzialna jest za pielęgnację skóry, ale jest także w stanie sprawić, że zajady szybciej będą się wchłaniać. Do tego można być pewnym tego, że skóra będzie w stanie szybciej się zregenerować. Ale to nie jedyna rzecz, która jest ważna, jeżeli chodzi o zajady. Co powinna zawierać jeszcze dobra maść na zajady?

Skład leku

Zajady lek powinien również zawierać takie składniki, jak:

  • witamina E – to ona działa przeciwzapalnie. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie przyspieszyć gojenie się ran.
  • wyciąg z kasztanowca – poprawia szczelność naczynek krwionośnych.
  • olejek z drzewa herbacianego – wykazuje działanie przeciwbakteryjne.
  • D-pantenol – uelastycznia i zmiękcza skórę.

Stosowanie prawidłowych leków na zajady, jest w stanie sprawić, że skóra szybko się zagoi. Tzn. całkowity czas potrzebny na regenerację, to ok. trzy tygodnie. Jest to czas potrzebny na to, aby zajady nie tylko zniknęły ze skóry, ale również bakterie usunęły się z organizmu.

Comments are closed.