Zioła lecznicze – skuteczne i bez skutków ubocznych

Od dawien dawna ludzkość korzysta z dobrodziejstw natury. Ziołolecznictwo jest najstarszą formą pomocy medycznej, której skuteczność jest potwierdzona przez wiele pokoleń. Największą zaletę stosowania naturalnych substancji pochodzenia roślinnego stanowi fakt, że nie wywierają one szkodliwego wpływu na organizm. Tak jak to często bywa w przypadku leków, które pomagają na jedno konkretne schorzenie, a przy okazji mogą wyniszczać narządy wewnętrzne. W szczególności wątrobę, żołądek, nerki czy jelita.

Holistyczne właściwości produktów zielarskich

zioła lecznicze

Zioła lecznicze nie tylko nie szkodzą, ale wręcz wspierają pracę całego ciała. Wszystko dzięki temu, że większość roślin ma różnorodne zastosowanie. Wchodzą więc one w skład wielu mieszanek ziołowych, polecanych w walce z różnymi chorobami. Melisa jest jednym z licznych przykładów wszechstronności, którą można przypisać ziołom leczniczym. Poza działaniem uspokajającym oraz nasennym napar z jej liści odznacza się również właściwościami rozkurczowymi. Wspiera pracę jelit i całego układu trawiennego. Niesie ulgę w przypadku bolesnych miesiączek. Jest polecany na bóle głowy oraz migreny. Natomiast jako środek przeciwwirusowy doskonale zwalcza opryszczkę. 

Zakupy tylko w dobrym sklepie zielarskim

Większość ziół leczniczych można stosować na własną rękę. Pod warunkiem, że nie przekracza się zalecanego dawkowania. Należy jednak bezwzględnie wybierać produkty od sprawdzonych producentów. Najlepiej ekologiczne. Miejsce zakupu ma znaczenie. Warto zaopatrywać się w zioła lecznicze w wyspecjalizowanym sklepie zielarskim Polski Zielarz o bogatych tradycjach i ugruntowanej pozycji. W razie wątpliwości śmiało można zasięgnąć wówczas porady od wykwalifikowanego personelu.

Comments are closed.