CBG – produkt o wielu właściwościach leczniczych

CBG bez wątpienia należy do grupy tych kannabinoidów, które wykazują bardzo szerokie spektrum działania. Z tego względu substancja ta jest intensywnie badana przez naukowców, pojawia się też w ofercie wielu sklepów z produktami konopnymi, zazwyczaj w postaci olejku. Co warto wiedzieć o CBG?

Skąd pochodzi CBG?

CBG, tak jak inne naturalne kannabinoidy, pochodzi z konopi. W przeciwieństwie do CBD i THC kannabigerol, bo tak brzmi pełna nazwa CBG, jest obecny w małym stopniu w całej roślinie. Z tego też powodu jest stosunkowo drogi, ale wielu ludzi zajmujących się uprawą konopi stara się osiągnąć wyższe stężenie CBG poprzez odpowiednie krzyżowanie odmian rośliny, by generowały więcej kannabigerolu.

Czy CBG powoduje odurzenie?

Nie. Kannabigerol nie jest substancją, która wprowadza użytkownika w stan odurzenia, tak jak ma to miejsce w przypadku THC. CBG nie uzależnia, nie figuruje na liście substancji zakazanych, więc jest w pełni legalny i bezpieczny dla ludzi.

Jakie właściwości ma CBG?

cbg
Produkty CBG znajdziesz na stronie: https://konopnysklep.com.pl/o-cbd/co-to-jest-cbg/

Do właściwości CBG należy:

  • działanie przeciwdepresyjne (CBG może wspomagać terapię farmakologiczną bez wchodzenia w interakcję z innymi lekami przeciwdepresyjnymi);
  • działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (choroby zapalne jelit, reumatyzm, bolesne miesiączki, bóle głowy);
  • działanie neuroprotekcyjnie (w przypadku epilepsji czy choroby Huntingtona);
  • działanie przeciwwymiotne (CBG niweluje nudności i hamuje odruch wymiotny).

To oczywiście nie wszystkie właściwości CBG. Substancja jest nieustannie badana, więc w przyszłości można będzie spodziewać się interesujących rezultatów badań. CBG występuje na rynku najczęściej w postaci olejku.

Comments are closed.