Czy bezdotykowy termometr będzie dobrym wyborem?

W każdym domu powinien znaleźć się termometr. To stwierdzenie nabrało jeszcze większego znaczenia w okresie, kiedy COVID-19 na dobre rozpanoszył się na świecie. W końcu, jednym z objawów tej choroby (aczkolwiek nie zawsze) była wysoka gorączka.

Jaki jednak powinien być ten termometr? Najlepiej postawić na bezdotykowy termometr. Tym bardziej, że doskonale znane termometry rtęciowe już odeszły do lamusa, ponieważ stanowiły one m.in. zagrożenie dla użytkowników.

Zalety termometrów bezdotykowych

Tak, nadal można spotkać się ze stwierdzeniem, że tylko te rtęciowe termometry były w stanie pokazać rzeczywistą temperaturę, ale naprawdę – ich bezpieczeństwo użytkowania (w szczególności przy małych dzieciach!) nie było duże.

Wręcz nie było go w ogóle. Zresztą – nie ma się co oszukiwać, ale kilkuminutowe siedzenie w spokoju przez dziecko, aby móc dokonać pomiaru temperatury, było wręcz niemożliwe. Pewnie każda osoba dorosła coś na ten temat wie.

Dlatego też pora na termometry bezdotykowe. Takie, które w kilka sekund są w stanie podać odczyt temperatury. Co więcej, pomiaru można dokonać na niczego nieświadomym dziecku. Dlaczego akurat ta uwaga?

Ponieważ dzieci na sam dźwięk słowa „termometr” są w stanie zareagować alergicznie, uciekając do konta. Jak więc widać – chociażby dlatego warto zakupić bezdotykowy termometr. Po to, aby móc swoim pociechom wykonać pomiary temperatury bez żadnych dodatkowych stresów.

Zdecydowaną zaletą jest również czas, który jest naprawdę minimalny. To na pewno ucieszy także dorosłych, którzy sami nie muszą długo przesiadywać z normalnymi termometrami.

Nowoczesny termometr na podczerwień

Wśród nowoczesnych urządzeń medycznych, znaleźć można termometr na podczerwień. Czym on się wyróżnia? Ot, chociażby tym, że wraz ze wzrostem temperatury, podczerwień staje się jeszcze bardziej intensywna. Polecany jest zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci.

Działanie tego urządzenia możliwe jest dzięki dzięki reakcji na niewidzialne promieniowanie elektromagnetyczne. Wydawać by się mogło, że jest to szalenie skomplikowane, ale tak faktycznie nie jest. Wyróżnić można dwie grupy tego rodzaju termometrów:

  • termometr bezdotykowy na podczerwień – przykładany do czoła,
  • termometr douszny na podczerwień – przykładany do/w uchu, przy jego użytkowaniu należy zachować ogrom ostrożności.

Który z nich będzie lepszy? Chyba lepiej zdecydować się na taki ogólny, ponieważ pomiar nie wymaga takiego skupienia – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ruchliwe dzieci.

Comments are closed.