Jak radzić sobie z hemoroidami?

Dolegliwości takie jak świąd odbytu, pieczenie, uczucie wilgoci lub nawet ślady śluzowatej wydzieliny na bieliźnie, a także krwawienie i ból podczas wypróżniania, prawie zawsze wskazują na problemy z hemoroidami, czyli żylaki odbytu. Wiele osób w takiej sytuacji męczy się z tym, nie chcąc udać się do lekarza ze wstydu, ale dobra wiadomość jest taka, że zwykle wcale nie jest to potrzebne.

Można wdrożyć samodzielne leczenie

Znane są liczne domowe sposoby na problemy z hemoroidami, które mają usunąć przykre dolegliwości oraz obrzęk. Są to między innymi nasiadówki i kompresy z naparów z ziół mających działanie kojące, łagodzące, ściągające i przeciwzapalne, jak na przykład rumianek. Jednak dużo lepsze i szybsze efekty można uzyskać, sięgając po preparaty z apteki. Są one dostępne bez recepty, działają bardzo skutecznie, a przy tym zwykle nie kosztują wiele. Co można znaleźć? Na hemoroidy (https://www.aptekagalen.pl/blog/jak-leczyc-hemoroidy) najlepiej jest działać zewnętrznie, smarując zmienione okolice żelami, kremami czy maściami, co natychmiastowo przynosi ulgę. Jeśli zaś chce się unikać takich problemów w dłuższej perspektywie, można zastosować środki doustne, które wzmacniają żyły – także te dedykowane na żylaki nóg, co niweluje problem związany ze skrępowaniem.

Kiedy konieczne leczenie u lekarza?

Do lekarza trzeba zgłosić się wtedy, gdy problem jest mocno nasilony albo stosowane samodzielnie przez dłuższy czas środki nie pomagają. Chodzi tu nie tylko o wdrożenie skuteczniejszego leczenia, ale też sprawdzenie, czy problemy te nie są spowodowane przez poważniejsze schorzenia.

Comments are closed.