Materace dla seniorów – porady dotyczące wyboru

Ciało ludzkie zmienia się przez całe życie. Skóra zwykle z wiekiem staje się bardziej wrażliwa. Z tego powodu zaleca się seniorom stosowanie nieco bardziej miękkich materacy, aby zapobiec odleżynom, odleżynom lub bólom kości.

Jaki twardy powinien być marca dla seniora?

Zbyt twardy materac rehabilitacyjny z Orteo.pl może prowadzić do zaburzeń krążenia, a tym samym do odleżyn. Nie oznacza to jednak, że wyjątkowo miękki materac rehabilitacyjny to najlepszy wybór.
Zrównoważony materac dla seniorów ma bardziej miękką warstwę wierzchnią i twardszą warstwę dolną. Takie połączenie najlepiej odpowiada potrzebom starości. Wspiera obciążony kręgosłup i optymalnie ustawia go w linii prostej.

Oddychający pokrowiec

Na szczególną uwagę zasługują również właściwości pokrowca. Zaleca się wysokiej jakości pokrycie poliuretanowe, które zapewnia jednocześnie ochronę i higienę. Jednocześnie pomaga w profilaktyce odleżyn, gdyż zwłaszcza u starszych leżących osób istnieje ryzyko wystąpienia odleżyn. Pokrowiec może również przynieść ulgę i pomóc w istniejących problemach z odleżynami.

Wsparcie we wstawaniu i siadaniu

Wszystkim, którzy mają trudności ze wstawaniem z powodu biologicznego procesu starzenia lub być może również z powodu chorób związanych z wiekiem, zaleca się skorzystanie ze wzmocnionej strefy brzegowej. Ułatwia to wstawanie i siadanie. Ponadto łóżko powinno być wygodne i nie może powodować trudności ze wstawaniem i siadaniem. Dla wielu starszych osób wstawanie z niskiej ramy łóżka jest bardzo trudne.

Lekka waga materaca to zaleta

Przykrycie materaca świeżo wypranym pokrowcem lub dokładne czyszczenie, często może stać się problemem w przypadku zbyt ciężkiego materaca. Materace dla seniorów powinny być lekkie i łatwe w użyciu.

Comments are closed.