Najczęstsze powody mrowienia palców i sposoby na nie

Choć mrowienie w palcach często przedstawiane jest przez lekarzy jako zwiastun bardzo poważnego problemu zdrowotnego, takiego jak pierwsze objawy nowotworów lub stwardnienia rozsianego, to jednak zdecydowanie najczęściej źródłem problemu są sprawy bardzo prozaiczne, które niezwykle szybko da się usunąć. Jak zatem poradzić sobie z najczęstszymi źródłami kłopotów z mrowieniem w palcach.

Zła postawa

Obecnie coraz więcej osób czynnie pracuje przy komputerze. Kilka godzin dzień w dzień wpisywania danych na klawiaturze lub operowania myszką może prowadzić do nieprzyjemnych ucisków i złego układania się dłoni, co w efekcie skutkować będzie późniejszym mrowieniem palców. Sposobów na poradzenie sobie z tym kłopotem jest kilka. Po pierwsze zadbać należy o to, aby zniwelować złe nawyki podczas pracy przy komputerze. Bardzo polecić tu można np. różnego rodzaju podkładki pod nadgarstek, które poprawią przepływ krwi. Innym bardzo polecanym sposobem jest zastosowanie kilku bardzo prostych ćwiczeń, takich jak unoszenie i opuszczani ramion, strząsanie dłoni, lub zaciskanie jej w pieść.

Kwestia minerałów

Drugim niezwykle często spotykanym powodem jest zaburzenie gospodarki minerałów w organizmie. W takim wypadku niezwykle szybko można wszystko naprawić poprzez suplementacje gotowych mieszanek, w których znajdować się będą sód, potas, magnes, czy też witaminy z grupy B12. W takim wypadku bardzo szybko, bo w ciągu zaledwie kilku tygodni można poradzić sobie z problemem.

Comments are closed.