Pieluchomajtki dla dorosłych – kiedy warto?

Choć jest to bardzo niekomfortowy temat dla wielu Polaków, pampersy dla dorosłych są niezbędnikiem dla dużej grupy osób. Co wpływa na potrzebę ich noszenia, jak je wybrać i czy można liczyć na refundację? Warto przyjrzeć się każdemu z tych aspektów.

Pampersy dla dorosłych – dla kogo?

Pieluchomajtki dla dorosłych z https://a-manada.pl/pieluchy-dla-doroslych to podstawowe wyposażenie każdego, kto ma problem z nietrzymaniem moczu. Powodów tego problemu jest wiele – zaliczamy do nich wiek starczy, wysoką aktywność fizyczną, ciężką fizycznie pracę oraz problemy z układem moczowym. W zależności od źródła problemu i dokładnych objawów można wyróżnić m.in.:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu – dochodzi do niego zwykle podczas kichania, kaszlu lub wysiłku fizycznego,
  • naglące nietrzymanie moczu – to nagłe uczucie parcia, które jest trudne do powstrzymania przez chorego,
  • mieszane nietrzymanie moczu – objawy zlewają się tutaj z innymi rodzajami.

Co ważne, również wiele chorób łączy się z problemem nietrzymania lub popuszczania moczu – mowa tutaj o chorobie Parkinsona, Alzheimera, stwardnieniu rozsianym oraz cukrzycy. Wiedząc już, dla kogo przeznaczone są pampersy dla dorosłych, warto spojrzeć na to, jak je odpowiednio dobrać.

Jak wybrać odpowiednie pampersy dla dorosłych?

pieluchomajtki dla dorosłych

Przy wyborze pieluchomajtek dla dorosłych trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów życia pacjenta – przede wszystkim jednak na aktywność fizyczną, jak i sam stopień nietrzymania moczu. Im wyższe oba te czynniki, tym bardziej chłonne powinny być pampersy. 

Jeśli chodzi o sam rozmiar, potrzebny będzie obwód bioder, który pozwoli na dokładne dopasowanie pampersów. Nie mogą one uciskać nadmiernie ciała, gdyż będzie to powodować dyskomfort pacjenta i podrażnienia naskórka. Warto wybierać pieluchomajtki z naturalnego i przewiewnego materiału, który pomoże w neutralizacji nieprzyjemnego zapachu. 

Czy pieluchomajtki są refundowane?

Dobrej jakości pieluchomajtki nie będą kosztować więcej, niż kilka złotych za sztukę, jednak istnieje możliwość refundacji, którą oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Do tego potrzebne będzie posiadanie przez pacjenta:

  • ubezpieczenia zdrowotnego,
  • skierowania na zakup pieluchomajtek od lekarza.

Większość chorych może liczyć na 70% zniżki – całkowita refundacja jest dostępna dla pacjentów nowotworowych. Warto zaznaczyć, że w czasie jednego miesiąca można zakupić wyłącznie 90 sztuk refundowanych pampersów. 

Pieluchomajtki, majtki chłonne i pampersy dla dorosłych to rozwiązanie wielu problemów nietrzymania moczu – pozwalają na aktywny tryb życia i brak wstydu.

Comments are closed.