Sativa i Indica – jaka jest różnica?

Dwa główne rodzaje konopi to sativa i indica. Wykorzystuje się je zarówno do celów leczniczych, jak i rekreacyjnych. Sativa słynie z energetyzujących efektów, jakie daje. Może on pomóc w zminimalizowaniu uczucia lęku i stresu, a także pozytywnie wpłynąć na kreatywność i skupienie. Indica natomiast kojarzy się z efektami, które wpływają na całe ciało — głęboki relaks i lepszy sen.

Sativa indica, a skuteczność medyczna

sativa indica


Sativa i indica jednak głównie różnią się między sobą efektami medycznymi oraz wpływem na poziom energii i produktywności. Indica zazwyczaj zmniejsza energię, dlatego zaleca się stosować ją jedynie wieczorem lub w nocy, gdy wykonamy już wszystkie obowiązki. W innym wypadku może dopaść nas senność.Silne szczepy indica mogą wywoływać u niektórych pacjentów tak zwane stan nadmiernego relaksu, co nie wpływa na produktywność. 

Dlaczego zdaniem wielu osób sativa jest lepsza?

Sativa jest uwielbiana przez koneserów za właściwości podnoszące na duchu i poprawiające nastrój. Zauważa się, że wielu osobom pomaga zwiększyć kreatywność oraz produktywność. Indica w przeciwieństwie do sarivy raczej wprowadza w stan senności i pewnego rodzaju odurzenia. Wadą sativy jest nieco trudniejsza hodowla. Rośliny wymagają dłuższego wzrostu i dają mniej plonu niż indica. Najważniejsze to wystrzegać się od opcji dostępnych na czarnym rynku, gdzie jedynym celem jest zysk i nie mamy pewności względem jakości.

Comments are closed.