Zakup ortezy na nadgarstek

Sprawne kończyny górne odgrywają bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Niestety stan zapalny i poważny uraz nadgarstka całkowicie wyeliminowują nas z pracy, dlatego trzeba działać jak najszybciej.

Zakup ortezy

Pierwsze co należy zrobić to oczywiście wizyta u specjalisty, który rozpozna dolegliwość i doradzi, czy orteza na nadgarstek jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami może się okazać, że niezbędna będzie operacja lub zabieg i wtedy sytuacja zaczyna się komplikować. Niestety wiele osób bagatelizuje takie problemy i według ich opinii ból powinien samoistnie zniknąć. Niestety jest to bardzo błędne myślenie, ponieważ czasami konieczne jest leczenie antybiotyki lub nawet interwencja chirurga. Orteza na nadgarstek pomaga przywrócić dłoń do pełni sprawności

Wybór ortezy na nadgarstek

Jeżeli lekarz nie zaleci operacji to znaczy, że całkowicie wystarczająca będzie zwykła orteza. Jest to duże wsparcie dla nadgarstka w codziennych czynnościach, ponieważ nie musi być już tak nadwyrężony. Po przebytych urazach bardzo ważne jest, żeby ręka spoczywała w bezruchu i mogła się spokojnie regenerować. Niestety kontuzje lubią powracać, dlatego zawsze warto mieć w pobliżu ortezę na nadgarstek ze sklepu orteo.pl, a oprócz tego stosować profilaktykę zaleconą przez lekarza. Niezbędna jest jednak konsultacja lekarska, który oceni, czy proteza jest na pewno potrzebna. Wybierając protezę warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę noszenia, wagę oraz materiał. Na wyróżnienie zasługują także ciekawe funkcjonalności, które mogą być przydatne dla pacjenta. Najważniejszy jednak jest materiał, ponieważ orteza będzie wykorzystywana przez minimum kilka tygodni.

Comments are closed.