Czym należy się sugerować przy wyborze pończoch uciskowych?

Warto mieć świadomość, że pończochy uciskowe mają ogromne zastosowanie nie tylko i wyłącznie w profilaktyce, ale również leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany problem może dotyczyć aż 50% osób dorosłych. Osoby, które są zainteresowane stosowaniem pończoch uciskowych powinny je bardzo dobrze dobrać. Rekomendowane jest również skonsultowanie się w tej sprawie z lekarzem.

Jak dobrać pończochy przeciwżylakowe?

Należy wiedzieć, aby podczas dopasowywania omawianego produktu uwzględnić przede wszystkim wagę, wzrost i bardzo dokładne wymiary nogi w następujących miejscach:

– tuż poniżej kostki
– 4 cm powyżej kolana
– 5 cm poniżej krocza
– w połowie uda
– 15 cm poniżej rzepki

Koniecznie należy pamiętać, aby pomiary były dokonane na nieobrzękniętej kończynie. Bardzo istotne znaczenie będzie miało także precyzyjne dobranie siły ucisku w zależności od siły ucisku wspomnianej wcześniej choroby. Ucisk nie może być zbyt delikatny, gdyż będzie zupełnie nieefektywny. Z kolei zbyt silny może przyczynić się do upośledzenia przepływu krwi w tętnicach nóg. Rekomendowane jest, by lekarz dobrał stopień ucisku.

O czym należy pamiętać podczas stosowania pończoch uciskowych?

Warto wiedzieć, aby zakładać rano wyroby uciskowe jeszcze przed staniem z łóżka, a następnie zdejmować na noc. Zalecane jest również zwinięcie pończoch przed założeniem. Należy bowiem zakładać je stopniowo rozwijając. Koniecznie trzeba pamiętać, aby pięta znajdowała się w odpowiednim miejscu.

Z kolei materiał nie może być pod żadnym pozorem pofałdowany czy rozciągnięty. Nie można dokonać uszkodzenia struktur materiału np. paznokciami. Rekomendowane jest również regularnie wymienianie produktów uciskowych przynajmniej raz na pół roku. Tego typu pończochy uciskowe nie mogą mieć także kontaktu z kremami czy maściami.

Comments are closed.